51 Centralny Zlot Młodzieży Palmiry

Zakończenie 51. Centralnego Zlotu Młodzieży "Palmiry"

Wszystko ma swój koniec. W sobotę 15 października 2011 r. zakończył się 51. Centralny Zlot Młodzieży PTTK PALMIRY. Największa i jedna z najstarszych imprez turystycznych w Polsce. Ostatni dzień składał się z kilku elementów. Drużyny wędrowały z różnych zakątków Puszczy Kampinoskiej (Dziekanowa, Lasek, Zaborowa, Leszna...) by spotkać się w jednym miejscu i oddać cześć poległym za Ojczyznę. Na polanie w Pociesze był czas aby najeść się do syta pyszną grochówką oraz pieczonymi kiełbaskami. Uczestnicy wspinali się na specjalnie do tego celu przygotowaną ściankę, podziwiali strój i broń powstańców listopadowych – przypomnę, że tegoroczna edycja Zlotu została poświęcona pamięci tych, którzy walczyli o wolność w powstaniu listopadowym, szczególnie bohaterom bitwy pod Iganiami (10 kwietnia 1831 r.). Wędrowcy brali też udział w licznych zabawach organizowanych przez animatorów. Nowością w tym roku była poczta polowa uruchomiona specjalnie na Palmiry. W kulminacyjnym momencie na polanie zgromadziło się ok. 1600 osób.

Druga część zakończenia to ceremonia przy krzyżu Jerzyków. Uroczystość zaszczycili obecnością znakomici goście: radca Ministerstwa Obrony Narodowej – Pan Krzysztof Sikora, zastępca prezydenta miasta Siedlce – Pan Jarosław Głowacki, dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego – Pan Jerzy Misiak, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego – Kolega Lech Drożdzyński, Sekretarz Generalny Zarządu Głównego PTTK – Kolega Roman Bargieł, Prezes Głównego Sądu Koleżeńskiego PTTK – Koleżanka Anna Kirchner oraz wiele innych osobistości. Był to czas podziękowań dla patronów i sponsorów Zlotu (przypomnę szczególne podziękowania dla Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Zarządu Oddziału PTTK Podlasie i Rady Gminy Zakroczym), wszystkich uczestników z najróżniejszych zakątków Polski. Zostały wręczone nowe odznaki przodownickie. Na zakończenie odbyło się uroczyste złożenie wieńców przy krzyżu Jerzyków... i uformowaliśmy kolumnę z pocztami sztandarowymi na czele aby udać się na cmentarz w Palmirach.

Tak zaczęła się trzecia odsłona uroczystości zakończenia 51. CZM PALMIRY. Cmentarz o zmierzchu wyglądał wspaniale. Wszędzie migotały lampiony, harcerze rozświetlali przestrzeń pochodniami. Wysłuchaliśmy historii pomordowanych w Palmirach. Podniosłego charakteru nadały salwy honorowe i wojskowe werble podczas składania wieńców.

Wszystko ma swój koniec. Tak też skończyły się PALMIRY. Do zobaczenia za rok.

Witam!

Zakończył się 51. Centralny Zlot Młodzieży "Palmiry". W tym roku na mecie na polanie pociecha spotkało się około 1600 uczestników. Na stronie znajdują się już zdjęcia. Niestety przez moją nieuwagę nie przestawiłam zdjęć i niektóre "nie zachowują pinonu". Postaram się to jak najszybciej poprawić.

Niedługo powinna pojawić się też relacja ze zlotu. Jeśli chcecie podzielić się z nami wrażeniami z rajdu to zachęcamy do przesyłania relacji na nasz adres mejlowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Najciekawsze relacje umieścimy na stronie.

Rozpoczynamy również organizację 52. Zlotu mam nadzieję, że i tym razem was nie zabraknie.

Z turystycznym pozdrowieniem

komendant zlotu

Ewa Łaniewska

Zakonczenie Palmir_12

Karta Zgłoszenia

Poniżej przedstawiamy wzór karty zgłoszenia. Imiona, nazwiska adres i numer PESEL członków drużyny są nam niezbędne do ubezpieczenia uczestników.

Numery legitymacji PTTK są niezbędne do naliczenia rabatu od opłaty na rzecz organizacji zlotu. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do sprawdzenia ważności legitymacji na mecie rajdu w Pociesze.

icon Karta Zgłoszenia icon Karta Zgłoszenia icon Karta Zgłoszenia

Regulamin 51 Centralnego Zlotu Młodzieży PALMIRY