Wybieramy trasę

Trasy wielodniowe

Trasa „A” trzydniowa: Warka – Pociecha

Trasa „B” trzydniowa: Zakroczym – Pociecha

Trasa „C” dwudniowa: Warszawa – Pociecha

Trasy jednodniowe

Trasa nr 1 – Dziekanów – Pociecha

Trasa nr 2 – Laski – Pociecha

Trasa nr 3– Izabelin – Pociecha

Trasa nr 4 PRZYRODNICZA – Truskaw – Pociecha

Trasa nr 5 Zaborów – Pociecha

Trasa nr 6 PRZYRODNICZA – Wólka Węglowa – Pociecha

Trasa nr 7 RODZINNA im. Tadeusza Siedleckiego „DATAJANA” – Sieraków – Pociecha

Trasa dowolna

Uczestnicząc w Zlocie nie trzeba wybierać żadnej zaproponowanej przez nas trasy. Można przejść własną i odebrać materiały na mecie na Polanie. W takim wypadku na karcie zgłoszenia wpisujemy trasę dowolną.

Ze względu na problemy z dojazdem z Warszawy, w ramach Zlotu nie proponujemy tras zaczynających się na północ od Pociechy. Grupom, których to ograniczenie nie dotyczy proponujemy wystartować z:

  • Roztoki

W Roztoce startuje ścieżka przyrodnicza „Doliną Roztoki”. Ścieżka ma tylko 1,5 km i zatacza pętle od parkingu. Przewodnik po ścieżce można ściągnąć ze strony KPN. Do Pociechy można dojść kierując się czerwonymi lub zielonymi znakami.

  • Wierszy

Tu warto zobaczyć cmentarz partyzancki z 1944 roku i pomnik Rzeczpospolitej Kampinoskiej. Przez Wiersze przebiega trasa z Leszna więc dalej można pójść już zgodnie z nią.

  • Palmir

We wsi Palmiry jest duży parking, na którym można zostawić autokar. Stamtąd do Pociechy można dotrzeć czarnym szlakiem lub żółtym (od Mogilnego Mostka należy iść dalej czerwonym). Trasa przechodzi najpierw przez Cmentarz Palmiry, gdzie polecamy zwiedzić muzeum przed udaniem się na Polanę.

  • Kampinosu

Dla grup zmotoryzowanych polecamy odwiedzenie ośrodka Muzealno-Dydaktycznego w Granicy. Ośrodek jest czynny od godziny 9:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie KPN. Trasa z Kampinosu do Pociechy jest za długa na jednodniową wycieczkę pieszą.